Masaże

Masaż klasyczny

Stosowany przy nadmiernych napięciach i bólach mięśniowych. Przyśpiesza ukrwienie i dotlenienie tkanek. W zależności od wykonywanej techniki może mieć działanie – wyciszające, pobudzające, przeciwbólowe, regenerujące. Do  masażu wykorzystuje się oliwki, maści, masła.

Masaż leczniczy

Oparty jest na technikach masażu klasycznego, ale jego głównym celem jest zwalczanie danej dolegliwości. Stosowany jest przy różnorodnych schorzeniach, niweluje ból, zmniejsza napięcie mięśniowe, zwiększa dopływ krwi do masowanych tkanek przez co przyśpiesza proces leczenia.

Masaż sportowy

Uznawany za nieodłączny element odnowy biologicznej. Polecany dla sportowców oraz dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Ma na celu zapobieganie podrażnieniom, powstawaniu kontuzji. Niweluje skutki przetrenowania, relaksuje tkankę mięśniową, zapobiega zakwasom, a także poprawia metabolizm tkanek. Wyróżniamy masaż:

  • kondycyjny
  • przedwysiłkowy
  • międzywisiłkowy
  • powysiłkowy

Masaż segmentarny

Masaż ten wpływa na wszystkie tkanki, dlatego stosowany jest głównie w chorobach narządów wewnętrznych. Wykorzystuje powiązanie obszarów skóry, mięsni i narządów wewnętrznych unerwianych z tego samego segmentu rdzenia kręgowego. Połączenie organu i odpowiadającego mu fragmentu ciała nosi nazwę kręgu czynnościowego. Jeśli któryś element kręgu jest zaburzony (np. choroba organu czy uszkodzenie odcinka ciała), objawy pojawiają się w pozostałych jego elementach, nawet tych odległych. Dlatego masaż segmentarny ma także działanie lecznicze.

Masaż izometryczny

Wykonywany jest w rehabilitacji pourazowej i pochorobowej, zwłaszcza w stanach niedowładu lub zaniku mięśni. Zastosowanie znalazł w zabiegach kosmetycznych- w terapiach odchudzających i antycellulitowych.

Masaż gorącą czekoladą

Jest to masaż relaksacyjno- odżywczy, podczas którego wykorzystywana jest prawdziwa czekolada. Rozgrzewa tkanki, pobudza zmysły, dzięki temu czujesz się  zrelaksowany i odprężony. Zabieg ten pobudza, doskonale odżywia skórę, napina ją, uelastycznia, nawilża. Ziarna kakaowca są źródłem wit. A,E,F,H, ceramidów, polifenoli, cynku, magnezu, kofeiny, które przyśpieszają krążenie krwi w skórze, zmniejszają obrzęki i przyśpieszają spalanie tkanki tłuszczowej, dlatego jest  polecany dla osób w trakcie terapii odchudzającej.

Masaż gorącymi kamieniami

Wykonywany jest za pomocą bazaltowych kamieni, które przed zabiegiem są ogrzewane do ok. 50 stopni Celsjusza. Masaż doskonale odpręża, uelastycznia skórę, poprawia ukrwienie skórne i przepływ limfy, regeneruje mięśnie po urazach i przeciążeniach, poprawia metabolizm, rozgrzewa, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Stosowany także w kuracjach antycellulitowych.

Masaż bańką chińską

Usprawnia przepływ limfy w organizmie, poprzez mechaniczne ,,przepychanie’’ jej w kierunku węzłów chłonnych. Dzięki temu usuwa toksyny nagromadzone w skórze i tkance podskórnej, pomaga ,,rozbijać” komórki tłuszczowe. Doskonale usuwa obrzęki, skuteczny w walce z cellulitem, poprawia krążenie. Często łączony jest z masażem bańką chińską. Polecany również po lipolizie iniekcyjnej.

Drenaż limfatyczny

Usprawnia przepływ limfy w organizmie, poprzez mechaniczne ,,przepychanie" jej w kierunku węzłów chłonnych. Dzieki temu usuwa toksyny nagromadzone w skórze i tkance podskórnej, pomaga ,,rozbijać" komórki tłuszczowe. Doskonale usuwa obrzęki, skuteczny w walce z celulitem, poprawia krążenie. Często łączony jest z masażem bańką chińską. Polecany również po lipolizie iniekcyjnej.