Medycyna i kosmetologia estetyczna

Zabiegi łączone

Obecne procedury zabiegowe pozwalają na łączenie różnych technik zabiegowych. W zależności od danego defektu kosmetycznego dobierane są odpowiednie serie zabiegów. Popularne połączenie zabiegowe to peelingi medyczne i wypełniacze, mezoterapia i wypełniacze i osocze bogatopłytkowe i nici PDO.


Nici PDO

Nici PDO zbudowane są z polidioksanonu (PDO)- substancji, która w tkankach ulega rozpuszczeniu. Jest to materiał bardzo dobrze przebadany i stosowany w medycynie od lat. Dzięki swoim właściwościom polegającym na stymulacji produkcji kolagenu nadaje się do zastosowania w zabiegach liftingujących twarzy, szyi, dekoltu oraz w procedurach ujędrniania i napinania skóry w różnych obszarach ciała.

Wypełniacze tkanek – kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest substancją naturalną występującą w naszym organizmie. Do 25 r.ż. występuje w wystarczającej ilości. Wraz z wiekiem jego synteza maleje, dlatego nasza skóra staję się przesuszona, mniej napięta, a na skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki. Kwas hialuronowy posiada silne właściwości higroskopijne, dlatego nawilża skórę i nawadnia tkanki. Ponadto, działa antyoksydacyjnie, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu w skórze. Wraz z włóknami kolagenu i elastyny decyduje o sprężystości, elastyczności i gęstości skóry.

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego nazywany jest też wampirzym liftingiem. Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymuje się poprzez pobranie i odwirowanie krwi od osoby poddawanej zabiegowi.

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa polega na intensywnym, gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu skóry, w celu jej regeneracji. Zabieg mezoterapii mikroigłowej zmusza skórę do intensywnych procesów, podczas których dochodzi do przebudowy włókien kolagenu i elastyny oraz produkcji składników macierzy międzykomórkowej.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to szybki i skuteczny zabieg regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia przy zachowaniu naturalnego wyglądu.

Peeling medyczny- peeling chemiczny

Peeling chemiczny jest zabiegiem, który polega na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych w celu m. in. biostymulacji skóry. Natychmiastowe efekty są wynikiem płytszego lub głębszego złuszczenia naskórka. Długoterminowe działanie powoduje regenerację skóry, stymulację syntezy kolagenu. Efektem tego jest nawilżona, napięta skóra, bez przebarwień czy zmarszczek.

Reti Peel

Zabieg o działaniu odmładzającym, wykorzystujący unikalne podwójne kompleksy retinolowe o stężeniu 10%, wzmocnione składnikami intensyfikującymi odnowę skóry.

Lift Peel

Zabieg o działaniu liftingującym, bazujący na 10% czystym kwasie glicyryzynowym.